FESTIVAL



Festival filma fantazije i horora je prvi put organizovan Oktobra 2013. godine. Festival nalazi svoje mesto medju malim, nezavisnim festivalima eksplicitnih žanrova. Fantazija i horor su opstali uprkos nebrojenim promenama od samih početaka filmskog stvaralaštva. Umetnici, filmski stvaraoci, profesionalci i entuzijasti, kroz vreme, su odredili i učvrstili poziciju žanru horora i fantazije medju drugim filmskim žanrovima.


Program festivala možete skinuti u pdf formatu OVDE


HRIZANTEMA FESTIVAL 2018 TRAILER





Dan prvi - otvaranje




Drugi dan festivala





Treći dan festivala





Četvrti dan festivala




LIST OF HRIZANTEMA FILM FESTIVAL AWARD WINNERS


THE WINNER OF THE VI INTERNATIONAL FANTASY & HORROR FESTIVAL HRIZANTEMA


Acid - Just Philippot - France



AUDIENCE AWARD


  • Something in the darknes - Fran Casanova - Spain


BEST ANIMATION


  • Bolt connection - Nicolas Lebas, Claire Cartier, Mathilde Dourdy, Thibault Grunenberger, Maurine Lecerf, Shih - Hui Pan - France


BEST FILM MUSIC


  • Suspense or Surprise - Tomás Gistau and Vasco Zeballos - Peru


BEST ACTRESS


  • Calipso - Adriana Moniz - Portugal


BEST ACTOR


  • Minotaur - Ramón Langa - Spain


BEST SCENARIO


  • Suspense or surprise - Daniel Bernal - Peru


HONORARY MENTION


  • Spoiler - Evgeny Kolyadintsev - Russia
  • Pure energy - Francisco Garcia Mateos
  • Calvin - Camille Tello - France
  • The shadows await - Tomas Stark -Sweden
  • Little boy blue - Andreas Samuelson and Nader Ryan Pahlevani - Sweden
  • Water demon - Cristian Tomassini - Italy
  • Fremde - Jonathan Behr - Germany
  • Breeze - Yu Shan Chen -Taiwan
  • Nictofobia - Karla Campuzano - Mexico
  • Good son - Pablo De Vila and Juan Francisco Ferre Garcia - Spain
  • Damian - José Luis Anaya - Mexico


Oficijalna selekcija šestog HRIZANTEMA Fantasy & Horror film festivala

  • Something in the darkness - Fran Casanova - 14' Spain
  • The Beast - David Casademunt Izquierdo - 4' Spain
  • Good son - Pablo De Vila, Juan Francisco Ferre Garcia - 1' Spain
  • Pure energy - Francisco Garcia Mateos - 15' Spain
  • Lineage - Raul Sanchez "Kingtai" - 7' Spain
  • Run Runner Run - Karim Shaker - 11' Spain
  • The Inheritance - Cucho L. Capilla - 6' Spain
  • Night owls - Romén Rivero 9' Spain
  • Treintaysiete - Jose Luis Velázquez Menéndez - 7' Spain
  • The Duel - Aritzeder Arregui - 9' Spain
  • Last show - Roger Bessó - 14' Spain
  • Minotaur - Greg A. Sebastian - 9' Spain
  • Animals - Eugeni Guillem - 14' Spain
  • Nine steps - Marisa Crespo Abril, Moisés Romera Pérez - 7' Spain
  • Love at first heist - Rémi Anfosso - 14' France
  • Calvin - Camille Tello - 10' France
  • Stuck in the middle - Denis Fleurion, Etienne Bonafini, Roman Marchetti, Cécile Minaud, Julien Adoum, Leo Nezot - 6' France
  • The bolt connection - Nicolas Lebas, Claire Cartier, Mathilde Dourdy, Thibault Grunenberger, Maurine Lecerf, Shih - Hui Pan - 6' France
  • The Elephants will be happy - Lucas Roussel, Charlotte Brun, Loic Frimat, Vincent Labis, Adrien Lannoy, Alice Lepoutre - 7' France
  • Atomic spot - Stéphanie Cabdevila -14' France
  • Spoiler - Evgeny Kolyadintsev - 6' Russia
  • The mountain king - Kevin McGuiness - 7' Canada
  • Nictofobia - Karl Campuzano - 14' Mexico
  • Grey umbrella - Mohammad Poustindouz - 9' Iran
  • Acid - Just Philippot - 18' France
  • Little boy blue - Andreas Samuelson, Nader Ryan Pahlevani - 11' Sweden
  • Water demon - Cristian Tomassini - 10' Italy
  • Fremde - Jonathan Behr - 15' Germany
  • The Challenging grades - Hajer Osama - 14' Iraq
  • Water memory - Paola Klebert - 15' Argentina
  • A child outside - Panos Eliakopoulos - 7' Greece
  • Jimmy - Luis Garcia Jurado - Centurión - 12' Spain
  • My ground - Rué Michaël - 13' Switzerland
  • Girls of the field - Mohsen Mohseni - 5' Iran
  • Breeze - Yu - Shan - Chen - 5' Taiwan
  • Bottleneck - Min – Rou Cai - 6' Taiwan
  • The Factory - Young - Sheng, Hsu - 5' Taiwan
  • Robots' Design Academy - De - Wei - Liu - 12' Taiwan
  • Anomalies - Rogger Vergara Adrianzén, Bruno Guerra Napuri - 3' Peru
  • Fragments - Lucas Vossoughi, Artur Golczewski - 10' Austria
  • Sisters - Marcelo Veloz - 4' United Kingdom
  • Wrong number - Tiago Teixeira - 13' United Kingdom
  • The Shadows await - Tomas Stark - 14' Sweden
  • Essence - Ali Zare Ghanatnowi - 1' Iran
  • Damian - José Luis Anaya - 15' Mexico
  • The Fishing - Hyun Jin Yoo - 12' South Korea
  • Suspense or surprise - Daniel Bernal - 13' Peru
  • The devil comes from the slum - Genildo Rodrigues - 15' Brasil
  • Calypso - Pedro Martins, Paulo A.M. Oliveira - 14' Portugal
  • Sol - Carlos G. Gananian - 15' Brasil

HRIZANTEMA V 2017



Dan prvi - otvaranje









Drugi dan festivala







Treći dan festivala










Četvrti dan festivala






LIST OF HRIZANTEMA FILM FESTIVAL AWARD WINNERS


THE WINNER OF THE V INTERNATIONAL FANTASY & HORROR FESTIVAL HRIZANTEMA


THE SCARED ONE - ROMANIN LAFARGUE - FRANCE



BEST ACTRESS


  • Noa Sánchez - Blind letters - Spain
  • Carmen Diaz - Blanca and the cave of dreams - Spain


BEST ACTOR


  • Martin Dubreuil - Lost face - Canada/ Australia
  • Emmanuel Matte - We are going into the woods - France


BEST SCREENPLAY


  • Julián Merino& Karin Wolf -The app - Spain
  • Alina Suarez Aguilera - The exam - Russia


BEST ORIGINAL MUSIC


  • Alejandro Tomás - Blanca and the cave of dreams – Spain


AUDIENCE AWARD


  • God s favourite animal - Alejandro Rocchi & Marco Bentancor - Uruguay
  • Between lines - José Luis Velázquez Menéndez - Spain


BEST ANIMATION


  • Overrun - Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud and Adrien Zumbihl – France


SPECIAL AWARD


  • Sneeze Jumper - Chen Kuan Ju – Taiwan
  • The men who there wasn’t - Sayyed Ata Hejabei - Iran


HONORARY MENTION


  • Compatible - Pau Bacardit - Spain
  • Astrid - Luigi Abanto Varese - Spain
  • The plan - Pierre Teuliéres - France
  • Consumation - Fumeaux Dominique - Switzerland
  • Jackal - Amir Lashkari - Iran
  • Cocoons - Joel Caetano - Brasil
  • Birthday - Alberto Viavattene - Italy
  • Water memories - Anaís Medina & Tony Navarro - Spain
  • Emoticon man - Panagiotis Kountouras - Greece
  • 9023 - Sotiris Petridis & Tania Nanavraki - Greece
  • Exit - Jose Luis Velazquez Menendez - Spain
  • Evil - Jose Vega - Spain
  • The maze - Xie Mu Cen - Taiwan
  • Dead route 360 - Alfonso García López - Spain



Oficijalna selekcija petog HRIZANTEMA Fantasy & Horror film festivala

  • Misappropriation - Anna Maria Ferri - 9’ Spain
  • Compatible - Pau Bacardit - 15’ Spain
  • The men who there wasn’t - Sayyed Ata Hejabei - 19’ Iran
  • The App - Julián Merino - 15’ Spain
  • Death of Pinocchio - Carlos Rufete González - 19’ Spain
  • Astrid - Luigi Abanto Varese - 17’ Spain
  • Fe - Huan de Dios Garduńo - 10’ Spain
  • We are going into the wood’s - Arnaud Bigeard - 17’ France
  • The plan - Pierre Teuliéres - 13’ France
  • Lost face - Sean Meehan - 14’ Australia/ Canada
  • Cartas ciegas - Angel Jaquem - 14’ Spain
  • Consumation - Fumeaux Dominique - 4’ Switzerland
  • The scared one - Romanin Lafargue - 13’ France
  • Jackal - Amir Lashkari - 10’ Iran
  • Ys - François Letty, Léa Arachtingi, Simon Goeneutte-Lefevre, Marion Patin, Yves-Guillaume Pecquet and Jeremy Violier - 8’France
  • Stockholm - Jean-Baptiste Aziere, Victor Chavanne, Thomas Némery, Morgane Perrin and Camille Roubinowitz - 7’ France
  • Casulos - Joel Caetano - 13’ Brasil
  • Evil - Jose Vega - 10’ Spain
  • Juliette - Lora D'Addazio - 7’ Belgium
  • Enter the bathysphere - Louise Duveau 7’ France
  • Overrun - Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud and Adrien Zumbihl - 8’ France
  • Birthday - Alberto Viavattene - 15’ Italy
  • E – life - Mario DC Carbajosa & Vibha D.M. - 12’ Spain
  • Exit - Jose Luis Velazquez Menendez - 15’ Spain
  • Between lines - Jose Luis Velazquez Menendez - 13’ Spain
  • Water memories - Anaís Medina & Tony Navarro - 10’ Spain
  • Emoticon man - Panagiotis Kountouras - 15’ Greece
  • 9023 - Sotiris Petridis & Tania Nanavraki - 8’ Greece
  • Innocent drawings - Juan González Henao - 7’ Columbia
  • Curtain call - Hyosoo Lee - 14’ South Korea
  • Injuries - Jerónimo Barriga - 9’ Mexico
  • Write off - Diego Hidalgo Lizana - 9’ Chile
  • I medium - Alfonso García - 7’ Spain
  • Invisible - Fillipe Ferreira - 10’ Brasil
  • Blanca and the cave of dreams - Joaquin Gil - 15’ Spain
  • Beyond beauty - Alban Sapin & Bruno Gautier - 4’ France
  • Change - Daniel Romero - 9’ Spain
  • All the world’s a stage - Hannes Rall - 2’ Germany
  • The exam - Alina Suarez Aguilera - 9’ Russia
  • Santa - Ismael Olivares - 10’ Spain
  • Dead route 360 - Alfonso García López - 6’ Spain
  • Watch me - Laura Blanc & Anatole Oger- 14’ France
  • Kumo - Chen Jia Yu - 6’ Taiwan
  • The maze - Xie Mu Cen - 6’ Taiwan
  • Sneeze jumper - Chen Kuan Ju - 4’ Taiwan
  • God’s favorite animal - Marco Bentancor & Alejandro Rocchi – 15’ Uruguay
  • Beautiful Injuries – Judith Beauvallet – 9’ France

KONTAKT

Trg Žrtava fašizma 5
24000 Subotica, Srbija
Tel: 024/ 527 110
Fax: 024/ 527 110
e-mail: hrizantemafest@gmail.com

DRUŠTVENE MREŽE

  • Facebook
  • Podeli ovu stranicu.

  • Prati nas na fejsbuku.

Hrizantemafest